URSAPHARM ogłasza wyniki badań dotyczących zwalczania zakażeń COVID-19 / Azelastyna w aerozolu do nosa obniża miano wirusa w nosogardzieli.

Saarbrücken, 17.08.2021. Producent leków URSPHARM z siedzibą w Saarbrücken przeprowadził badanie kliniczne dotyczące zastosowania u pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 substancji czynnej o nazwie azelastyna, dotychczas stosowanej jako środek przeciwalergiczny w postaci w aerozolu do nosa. Celem badania była ocena, czy stosowanie azelastyny donosowo pozwala ograniczyć lub zatrzymać rozwój infekcji wywołanej koronawirusem w jamie nosowej. Wstępne wyniki badania, przeprowadzonego we współpracy ze Szpitalem Uniwersyteckim w Kolonii, firmą CEBINA GmbH (Central European Biotech Incubator and Accelerator) z Wiednia oraz ClinCompetence, CRO z siedzibą w Kolonii, są już dostępne w formie wstępnego raportu z badania (nierecenzowanego). Wyniki badania są korzystne; stwierdzono, że azelastyna, substancja czynna zawarta w aerozolu do nosa, zmniejsza miano wirusa w nosogardzieli zakażonych pacjentów i prowadzi do złagodzenia objawów COVID-19. Wyniki wstępnej analizy danych z badania są bardzo obiecujące, a pełna ocena danych dotyczących obniżenia miana wirusa jest obecnie w toku. „Chcemy podzielić się tymi odkryciami przed zakończeniem procesu niezależnej oceny publikacji” – wyjaśnia profesor Ralph Mösges. Naukowcy prowadzą dalszą ocenę danych, w tym potencjalnego wpływu azelastyny na objawy związane z „długim Covid-19”, które zostaną przedstawione w publikacji naukowej.
Dr Michael Flegel, dyrektor ds. rozwoju biznesu w firmie URSAPHARM, wyjaśnia: „Wiele firm farmaceutycznych bada nowe metody i opcje leczenia zakażeń wirusem SARS-CoV-2 z użyciem leków. Ocenia się też dostępne substancje czynne, aby ustalić, czy wykazują działanie przeciwwirusowe. Uzyskano już obiecujące dane z kilku innych badań klinicznych dotyczących antyalergicznego składnika czynnego, azelastyny. Miło nam poinformować, że wyniki tych badań znalazły potwierdzenie w naszym badaniu klinicznym.

Najwyższa jakość od URSAPHARM – made in Germany
URSAPHARM Arzneimittel GmbH to aktywne w skali międzynarodowej przedsiębiorstwo farmaceutyczne średniej wielkości i lider rynku w Niemczech, które oferuje szeroką gamę produktów stosowanych w okulistyce, w szczególności w sektorze produktów nawilżających do oczu. Od początku swojego istnienia, czyli od roku 1974, firma URSAPHARM w sposób konsekwentny wdraża w życie innowacyjne koncepcje farmaceutyczne w postaci odnoszących sukcesy leków i wyrobów medycznych. Jednym z najbardziej udanych osiągnięć firmy jest linia produktów HYLO EYE CARE® do nawilżania oczu. Oferta firmy obejmuje również różnorodne preparaty stosowane w medycynie ogólnej w postaci tabletek foliowych, kapsułek, granulatów, aerozoli i maści. Ponadto URSAPHARM dzieli się swoją fachową wiedzę w zakresie rozwoju, produkcji, kontroli jakości i zapewniania jakości na całym świecie jako niezawodny partner i producent kontraktowy. URSAPHARM, której siedziba znajduje się w Saarbrücken w Niemczech, obecna jest również we Francji, krajach Beneluksu, Włoszech, Austrii, Szwajcarii, Polsce, Czechach, Słowacji, Portugalii, Rosji i Indiach, realizuje także umowy o współpracy z partnerami dystrybucyjnymi w ponad 80 krajach.

Kontakt dla mediów:
Hubert Koszela
hubertkoszela@catchers.pl
Tel: 662 055 048