Odpowiedzialność URSAPHARM

Wsparcie, pomoc, ochrona – nasze działania z myślą o przyszłości

Działania na poziomie lokalnym

Firma URSAPHARM, która jest wizytówką kraju związkowego Saary, jako sprawnie zarządzane i odnoszące sukcesy przedsiębiorstwo, już od ponad 30 lat prowadzi działalność, która wykracza daleko poza tradycyjne ramy mecenatu. Wspieramy liczne projekty o charakterze sportowym, kulturalnym i społecznym, dzieląc się finansowym sukcesem z mieszkańcami regionu. Celem tych działań jest systematyczne wspieranie projektów, inicjatyw i stowarzyszeń, które w wymierny sposób poprawiają los społeczności na obszarach o trudnej sytuacji gospodarczej, a tym samym są ważne z punktu widzenia dobra publicznego.

 

URSAPHARM stawia na zrównoważone zaangażowanie.

Firma URSAPHARM jest odpowiedzialna za wysoką jakość produktów i pionierskie rozwiązania dostosowane do potrzeb rynku. URSAPHARM już od dziesięcioleci z powodzeniem mierzy się z tym wyzwaniem. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania i motywacji naszego zespołu. URSAPHARM może liczyć na kompetentnych i kreatywnych pracowników, którzy opracowują innowacyjne rozwiązania w wysoce wyspecjalizowanym środowisku, przeznaczone dla niezwykle wymagających odbiorców. Na początku 2011 r. zobowiązanie firmy zyskało nowy wymiar w postaci niezależne marki: „URSAPHARM Responsibility”. W ramach tego zobowiązania wspieramy ludzi, których osiągnięć nie sposób przecenić.

Sport

Jako polski zespół URSAPHARM od lat wpieramy Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach różnymi aktywnościami np. darowiznami rzeczowymi i produktowymi.
W ostatnich latach zorganizowaliśmy wśród naszych pracowników dwie grywalizacje, które miały na celu wspólne zebranie funduszy poprzez aktywności sportowe.  Dzięki tym aktywnościom ufundowaliśmy profesjonalny sprzęt do rehabilitacji dzieci.

 

Poland Business Run jest jedną z takich inicjatyw, które łączą wszystkich biegaczy, nie-biegaczy i trochę-biegaczy we współdziałaniu na rzecz osób z niepełnosprawnością ruchową oraz po mastektomii. Nasz zespół również aktywnie wsparł fundację.

 

Aukcje Chartytatywne

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy- najbardziej znana fundacja działająca w zakresie ochrony zdrowia w szczególności dzieci, diabetyków i seniorów. W 2022 roku po raz pierwszy wsparliśmy fundację WOŚP wstawiając na organizowaną aukcję charytatywną dwie klubowe koszulki z autografami- koszulkę Roberta Lewandowskiego (Bayenru Monachiu) oraz koszulkę klubu Wisły Kraków z autografami kadry 2017/2018.


Zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym – odnoszący sukcesy sportowcy z Saary wywierają pozytywny wpływ na cały region. Dlatego w ostatnich latach w ramach projektu URSAPHARM Responsibility wspieraliśmy licznych sportowców, między innymi Christiana Schwarzera, byłego piłkarza ręcznego, Olega Verniaieva, mistrza olimpijskiego, oraz Timo Bernharda, kierowcy teamu Porsche i mistrza świata w wyścigach długodystansowych. Ponadto URSAPHARM sponsoruje liczne kluby sportowe – nie tylko futbolowe, pomimo bliskich związków przedsiębiorstwa z tą dyscypliną sportu. URSAPHARM kładzie bowiem szczególny nacisk na różnorodność i otwartość.

 

Kultura

Jednocześnie URSAPHARM patronuje ważnym wydarzeniom kulturalnym w kraju związkowym Saary. Firma kultywuje długoletnie partnerstwa, między innymi współpracę z jedynym magazynem kulturalnym kraju związkowego Saary, OPUS. Wspiera też indywidualne projekty, takie jak „Schönlinge” („Ślicznotki”), projekt fotograficzny przedstawiający kobiety z łysieniem plackowatym, i „ArtWalk”, w ramach którego międzynarodowi artyści dekorują ściany domów w Saarbrücken.

 

Społeczność

Czynienie dobra może sprawiać przyjemność. URSAPHARM organizuje coroczny dobroczynny turniej golfowy, wspierając różne organizacje pożytku publicznego, takie jak “KiO – Kinderhilfe für Organtransplantation e.V.” (“Wspieramy dzieci po przeszczepach narządów”). Ponadto co dwa lata URSAPHARM funduje nagrodę Feliksa Koßmanna. Nagroda w kwocie 10 000 euro jest przyznawana za „specjalne zasługi w humanitarnym postępowaniu z pacjentami.” To nie przypadek, że nasza nagroda ma charakter społeczny. Filozofia naszej firma zatacza pełne koło: przecież podstawą sukcesu są właśnie ludzie.