Firma

Rozwój firmy

Kamienie milowe w historii URSAPHARM

W przyszłości URSAPHARM będzie nadal wspierać zarówno jednostki jak i instytucje jako niezawodny partner w opiece zdrowotnej. Będziemy jednocześnie realizować nasz cel, którym jest aktywny wkład w utrzymanie i poprawę jakości życia.

URSAPHARM Firmengebäude

Założenie firmy URSAPHARM 1974

Rok, w którym powstaje firma URSAPHARM Arzneimittel GmbH. Dystrybutor preparatów okulistycznych dał początek przyszłej wiodącej firmie z sektora ochrony zdrowia, prowadzącej działalność w Niemczech i na całym świecie.

URSAPHARM Firmengebäude
URSAPHARM Fertigung

Rozbudowa zdolności produkcyjnych 1976

URSAPHARM rozszerza zakres usług. Powstają innowacyjne linie produkcyjne kropli i maści do oczu. To był kolejny kamień milowy w historii firmy na drodze do sukcesu.

URSAPHARM Fertigung

Pierwszy nowoczesny zakład 1979

URSAPHARM optymalizuje linie produkcyjne. Rusza nowoczesny zakład produkcyjny, w którym wytwarzane są preparaty w postaci stałej, takie jak tabletki i granulaty.

URSAPHARM Fertigung

Rozszerzenie produkcji farmaceutycznej 1984

Produkcja preparatów do leczenia i pielęgnacji oczu została uzupełniona o produkty farmaceutyczne stosowane w medycynie ogólnej, takie jak suplementy minerałów, pierwiastków śladowych, produktów poprawiających krążenie i enzymów.

URSAPHARM Fertigung
URSAPHARM Sprühflasche, COMOD® System

Bez konserwantów 1993

Wraz z wprowadzeniem innowacyjnego systemu COMOD® firma URSAPHARM znalazła sposób na utrzymanie sterylności preparatów płynnych, takich jak krople do oczu, bez użycia konserwantów.

URSAPHARM Sprühflasche, COMOD® System
URSAPHARM Sprühflasche, COMOD® System

Opracowanie systemu 3K® 1997

Opracowanie pompki 3K® stanowi kolejny etap udoskonalenia systemu COMOD®, pojemnika typu non-airless, który doskonale sprawdza się zwłaszcza w produkcji farmaceutyków i wyrobów medycznych do nosa.

URSAPHARM Sprühflasche, COMOD® System
HYLO COMOD® Augentropfen Packshot

HYLO COMOD® 1999

Wprowadzenie na rynek wyrobu medycznego – kropli do oczu HYLO COMOD® – było punktem wyjścia do opracowania całej serii preparatów zawierających kwas hialuronowy, stosowanych w leczeniu zespołu suchego oka.

HYLO COMOD® Augentropfen Packshot
HYLO®-GEL Packshot

HYLO®-Gel 2008

HYLO GEL® to pierwszy wyrób medyczny do nawilżania oczu w Niemczech, który jest dostępny na receptę i podlega refundacji w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Wraz z decyzją o refundacji niemiecka Wspólna Komisja Federalna (Gemeinsame Bundesausschuss, GBA) potwierdziła zasadność leczniczego stosowania roztworów kwasu hialuronowego o wysokiej lepkości do nawilżania oczu. GBA stwierdziła też, że brak jest innych opcji terapeutycznych, które mogłoby stanowić alternatywę dla preparatów HYLO GEL®

HYLO®-GEL Packshot